باید و نباید های استفاده از ماشین ظرف شویی

باید و نباید های استفاده از ماشین ظرف شویی

📝 پاورقی های آشپزباشی
#خانه_داری، شماره ۲۱

💡باید و نباید های استفاده از ماشین ظرف شویی ( ۶ نکته ) :

۱- ابتدا حجم ظرف های کثیف را کامل بررسی کنید و برای قرار دادن آنها در ماشین ترتیبی در نظر بگیرید. همیشه عاقلانه تر این است که چیدن در داخل ماشین را از ظروف بزرگ تر شروع کنید و سپس به ظروف کوچک تر بپردازید.

۲- تمامی بشقاب ها را در یک جهت قرار ندهید. آنها را در طبقه ی پایینی و رو به بازوهای فواره ی دستگاه قرار دهید و بشقاب های کوچک تر را جلوی بشقاب های بزرگ بگذارید تا به این شکل آب به تمامی آنها برسد.

۳- ظروف را بر اساس نوع آنها در ماشین دسته بندی شده بچینید. چنگال ها را در کنار هم و چاقو ها را در کنار هم بگذارید. هم چنین دسته ی چاقوها را به سمت بالا بگذارید تا هنگام خارج کردن آنها از ماشین دستتان را زخم نکنند. قاشق ها امّا بهتر است دسته شان به سمت پایین باشد تا تمیزتر شوند. دسته بندی شده چیدن ظروف در ماشین در هنگام تخلیه ی آنها به کار سرعت می بخشد.

۴- نیازی نیست بشقاب ها را پیش از قرار دادن داخل ماشین جداگانه آبکشی کنید ! این کار هم آب زیادی هدر می دهد و هم اگر بصورت روزانه ماشین را روشن می کنید اصلاً ضرورتی ندارد. هم چنین ماشین های ظرف شویی امروزی از پس بیشتر این پس مانده ها بر می آیند. تنها دانه های برنج را از ظرف جدا کنید. همین کافی است.

۵- برای صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه های مربوطه ، حتی الامکان ماشین را شب ها در ساعات کم باری مصرف برق روشن کنید.

۶- ابتدا ظروف طبقه ی پایین را خارج کنید ، سپس ظروف طبقه ی بالایی را ! احتمال دارد در یکی از ظروف طبقه بالا مقداری آب جمع شده باشد ، اگر ظروف طبقه ی بالا را زودتر خارج کنید ممکن است ظروف خشک طبقه ی پایینی خیس شوند !
@ashpazbashy_com

نوشته باید و نباید های استفاده از ماشین ظرف شویی اولین بار در آشپزی با آشپزباشی پدیدار شد.

تلگرام

دانلود موزیک