در کافی شاپ های بیمارستان های انگلستان مالیات ۲۰ درصدی به نوشیدنی های شکر دار تعلق می گیرد

در کافی شاپ های بیمارستان های انگلستان مالیات ۲۰ درصدی به نوشیدنی های شکر دار تعلق می گیرد

رئیس سازمان ملی سلامت انگلستان گفت : قرار است سازمان ملی سلامت ، مالیات ویژه ای را بر نوشیدنی های شکر دار در بیمارستان ها و مراکز سلامتی انگلستان برای جلو گیری از رشد مشکل اضافه وزنی بر قرار کند.

سایمون استیونز ، مدیر اجرایی ، در جواب روزنامه گاردین گفت : ” برنامه ی مالیات ۲۰ در صدی برای تمام نوشیدنی ها و غذا های شکر دار در کافی شاپ های سازمان ملی سلامت اجرا می شود .

او گفت : ” جمعیت ۱٫۳ میلیونی کارکنان سازمان ملی سلامت وظیفه ی الگو بودن را دارند و اعضای پارلمان انگلستان را تشویق به عملی مشابه کرد.

دیوید کامرون گفت که او یک مالیات ملی ویژه برای شکر وضع نخواهد کرد.

گمان می رود مالیاتی که سازمان ملی سلامت تنها بر نوشیدنی های شکر دار می بندد درآمدی سالیانه بین ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون پوند برای این سازمان داشته باشد .

استیونز افزود : امید می رود که این مالیات علاقه ی کارکنان ، بیماران و ملاقات کنندگان را نسبت به خرید محصولات شکر دار کم کند. در حالی که درآمد حاصل از مالیات برای بهبودی سلامت کارکنان این سازمان مصرف خواهد شد.

سازمان ملی سلامت انگلستان اولین سازمانی در بریتانیا خواهد بود که مالیاتی مختص شکر تصویب خواهد کرد.

دولت ولز و مسؤول اجرایی ایرلند شمالی داشتن هر گونه برنامه ی مشابه را در سازمان ملی سلامت خود نفی کردند.

سلامتی ملی

آقای استیونز گفت : به علت نقش سازمان ملی سلامت در زندگی ملت ، همه ی ما در این سازمان وظیفه داریم که نه تنها به فکر کسانی که از بیماران مراقبت می کنند باشیم بلکه حتی توجهات را نیز جلب کنیم و زمینه را برای تغییراتی بزرگتر در راستای بهبودی سلامت این کشور فراهم کنیم.

وی افزود : این تنها سلامت این کشور و فرزندانمان نیست بلکه پایداری سازمان ملی سلامت نیز هست.

ابلاغ این مالیات همراه خواهد بود با همفکری سران که در تمدید قرارداد های فروشگاه ها و مراکز توزیع غذا ی بیمارستان ها در سه تا پنج سال آینده اعمال خواهد شد.

مالیات اخذ شده توسط سازمان ملی سلامت به برنامه ی پیش رو دولت در استراتژی ملی اضافه وزن کودکان متصل خواهد شد.

گروه “اقدام علیه شکر” از این ایده استقبال نمود و افزود : زود تر از این ها انتظارش می رفت.

با این حال ، مغز متفکر بازار آزاد ، موسسه ” امور اقتصادی” گفت : این ایده ناکارآمد و همچنین ناعادلانه است.

کریس اسنودن مدیر بخش ” سبک زندگی اقتصادی” گفت : افزودن مالیات بر نوشیدنی های غیر الکلی ، بدون در نظر گرفتن آن که از کجا خریداری می شوند ، بیشترین ضربه را به افراد تهی دست می زند و در هیچ جای دنیا مشاهده نشده که باعث کاهش اضافه وزن شود.

منبع: آشپزباشی ، ترجمه بی بی سی

نوشته در کافی شاپ های بیمارستان های انگلستان مالیات ۲۰ درصدی به نوشیدنی های شکر دار تعلق می گیرد اولین بار در آشپزی با آشپزباشی پدیدار شد.

فانتزی

خبر جدید

قدیر نیوز